Od početka pandemije, kako tvrdi Svetska organizacija rada, čak 300.000.000 ljudi je izgubilo poslove. Samo je u SAD više od 100.000 firmi nestalo. Pitanje koje se nameće jeste šta raditi kao preduzetnik u doba ovakve krize.
Ukoliko ste vlasnik malog biznisa i želite da zaštitite svoju firmu u vreme korone, ispratite ovih 5 saveta magazina „Forbs” i pokušajte da ih primenite.
Sa zadovoljstvom i ponosom vas obaveštavamo da je Menadžment projekata, program jednogodišnjeg usavršavanja iz oblasti projektnog menadžmenta na BusinessAcademy, u okviru LINKgroupa stekao status IPMA Registered Training Program, čime je postao prvi trening program u Srbiji zvanično registrovan od IPMA.
Pročitaj više »Otkako je kriza s koronom počela a nezaposlenost porasla, pitanje koje mnogi postavljaju jeste koje veštine garantuju uspeh u nepredvidivom poslovnom svetu današnjice.
Pod poslovnim veštinama, uopšte uzevši, misli se na one veštine koje ljudima omogućavaju da pokrenu i vode biznis. Ali to nisu jedine veštine koje se cene u biznisu. Da biste bili uspešni u bilo kojoj ulozi, trebaće vam više od tehničkog znanja. Idealan miks mekih i tvrdih veština garancija je uspeha.
Pročitaj više »Pandemija je za kratko vreme uništila ekonomije i radikalno promenila tržište rada. Mnogi su izgubili poslove, a neki će ih tek izgubiti. Predviđen broj izgubljenih radnih mesta broji se u desetinama i stotinama miliona. S druge strane, istovremeno se govori i o neuništivosti pojedinih radnih mesta. Mnogo je graje o tome ko su pobednici i poraženi u ovoj krizi.
Pročitaj više »Na svečanosti koja je 13. februara održana u prostorijama BusinessAcademy i LINK Examinations Institute uručen je LCCI sertifikat polaznici BusinessAcademy Professional Hannah Kaunitz.
Ovaj prestižni sertifikat koji Ispitni odbor Privredne komore Londona dodeljuje od davne 1887. godine Hannah je stekla zahvaljujući znanju koje je dobila na BusinessAcademy Professional, gde je pohađala program Event Management.
Pročitaj više »Da li provodite previše svog dragocenog vremena za kompjuterom? Ako je odgovor da, ovim tekstom predstavićemo vam neke od korisnih prečica na tastaturi, što može ubrzati vaš rad za kompjuterom.
Pročitaj više »Verovatno ste već čuli za bitcoin (bitkojn ili kako se u Srbiji češće naziva bitkoin), otvoren softver, ili digitalnu kriptovalutu čija se vrednost može razmenjivati jedino u virtuelnom prostoru. Cena i vrednost izuma anonimnog programera ili grupe programera pod pseudonimom Satoši Nakamoto posebno je interesantna, pa i revolucionarna, ako se uzme u obzir da bitcoin ne podleže ingerencijama centralnih bankarskih sistema.
Pored toga, njegov razvoj je usmeren ka anonimnosti, autonomnosti, decentralizovanosti i nezavisnosti od svetskih vlada, banaka, korupcija, malverzacija, pa čak i ideoloških sistema. Ono što posebno privlači našu pažnju jeste činjenica da očigledna vrednost kriptovalute nije u finansijskom aspektu. Revolucionarnost i inovativnost, te zato i najveća vrednost digitalnog novca, krije se pre svega u njegovom sistemu transakcija.
Pročitaj više »„Ne podnosim menadžere.”
Kaže jedan od junaka romana „Svi su u pravu”, čuvenog italijanskog režisera Paola Sorentina. Vrlo je verovatno da je u životu imao iskustva sa lošim šefom, možda slično kao junaci filma „Horrible bosses”.
Veliko istraživanje o menadžerima donosi uzbudljiva otkrića: loši menadžeri su razlog zbog koga zaposleni napuštaju kompanije. I ne samo to: reči koje zaposlenima najčešće padaju na pamet u vezi sa lošim menadžerima su: sebičnost, nevaspitanje, sujeta, arogancija i lenjost.
Pročitaj više »Kada je u pitanju današnja globalna ekonomska situacija, ona nameće jednu zajedničku obavezu kako velikim kompanijama, tako i onima koje to žele da postanu:
Konstantno traganje za inovativnim strategijama i novim menadžerskim pristupima kako bi proizveli vrednost i pobedili konkurenciju.
Pročitaj više »Krizne situacije su nešto što svaka uspešna kompanija gleda da izbegne po svaku cenu. One utiču na njen ugled, reputaciju, ali i generalno na sliku koja se o kompaniji stvara u javnosti.
Poslednjih godina, broj kriznih situacija koje dospeju u medije i prošire se i na društvene mreže je u stalnom porastu. Uzevši taj podatak u obzir, reklo bi se da je za uspešne kompanije postalo neophodno da se sa takvim situacijama izbore. Borba sa kriznim situacijama je posao kojim se bave PR menadžeri. Oni moraju da osmisle način na koji će kompanija reagovati kako bi sve prošlo što bezbolnije.
Pročitaj više »Copyright © BusinessAcademy. Sva prava zadržana. Privatnost.